نمایندگی پرینتر کنون

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ریست پرینتر

ریست پرینتر اشاره به پاک کردن تنظیمات و تغییراتی دارد که توسط کاربر روی دستگاه اعمال شده است. ریست کردن، در واقع بازگرداندن تنظیمات به تنظیمات اولیه کارخانه می باشد. معمولاً زمانی به ریست کردن چاپگر اقدام می شود که بر اثر تنظیمات اشتباه یا عوامل دیگری، فرآیند چاپ مختل شده و خطاهای مکرری در سیستم نمایش داده می شود. گاهی ریست کردن یک راه میانبر و سریع برای رفع مشکلات و ارورهای پرینتر می باشد. تنظیمات پیش فرضی که در کارخانه روی پرینتر تعریف می شوند، تنظیمات متدوال بوده که پرینت دستگاه را به شکل طبیعی انجام می دهد.

تعمیرات پرینتر کنون

کاربر می تواند این تنظیمات را شخصی کرده و برخی از گزینه ها را تغییر دهد. گاهی به دلیل عدم آشنایی با پرینتر و تنظیمات آن، فرآیند چاپ متوقف شده و یا چاپ اسناد به طرز قابل قبولی انجام نمی شود. در این صورت اگر قادر به تغییر تنظیمات نیستید می توانید با ریست کردن دستگاه، تنظیمات را به حالت اول بازگردانید. البته توجه داشته باشید در خصوص بعضی از پرینترها، ریست پرینتر به معنی صفر کردن کنتور شمارنده یا کنتور ضایعات جوهر پرینتر نیز به کار می رود. در ادامه انواع ریست کردن را توضیح خواهیم داد.

انواع ریست پرینتر

انواع ریست در انواع چاپگرها متفاوت می باشد. برای مثال در کانن می توان از ریست فکتوری، مستر ریست پرینتر و ریست کنتور پرینتر سخن گفت. این نوع ریست ها در تعمیر پرینتر کانن نیز مورد توجه قرار می گیرند و ممکن است در فرآیند تعمیر و تنظیم دستگاه از آنها استفاده شود. فکتوری ریست معمولا در تنظیمات کاربری پرینترها مانند زبان نمایشگر پرینتر، تنظیمات سایز کاغذ و مواردی از این دست به کار می رود. مستر ریست، خطاهای ساده ی نرم افزاری را برطرف می کند. ریست کنتور نیز که در معدود پرینترهای کانن مورد استفاده قرار می گیرد پس از تعویض قطعات یا مواد مصرفی پرینترها اعمال می شود.

این مطلب را از دست ندهید   نحوه تمیز کردن هد پرینتر Canon

ریست پرینتر کانن

اگر از کاربران پرینتر کانن باشید ممکن است نیاز داشته باشید تا آن را ریست کنید. البته گاهی پس از تعمیر پرینتر کانن نیز لازم است تا این دستگاه ریست شود. نحوه در مدل های مختلف آن تفاوت دارد و بسته به اینکه از کدام مدل استفاده می کنید، باید روش خاصی را برای بازگرداندن تنظیمات پرینتر به کار ببرید. برای شناخت پرینترهای کانن می توانید به صفحه انواع پرینتر کانن بروید. در ادامه به نحوه ریست کردن پرینترهای دارای صفحه نمایش و پرینترهای بدون صفحه نمایش خواهیم پرداخت.

ریست پرینتر کانن با صفحه نمایش

برای ریست کردن در پرینترهایی که صفحه نمایش دارند به روش زیر اقدام کنید:

1- وارد منوی Settings در پرینتر شوید.

2- گزینه Printer Services را انتخاب کنید.

3- با انتخاب گزینه Reset to Default Factory پیغامی بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. در این پیغام به شما گفته می شود که با انجام این دستور تمامی تنظیمات به حالت کارخانه برمی گردد. با زدن دکمه OK فرآیند ریست کردن دستگاه آغاز می شود.

ریست کردن در پرینتر کانن بدون صفحه نمایش

این نوع ریست به Hard Reset شهرت دارد و در پرینترهایی به کار می رود که صفحه نمایش ندارند. برای این کار به روش زیر عمل کنید:

1- پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید. بهتر است 30 ثانیه دستگاه را در این حالت بگذارید.

2-  مجدداً پرینتر را به برق متصل کرده و روشن کنید.

3- در هنگام روشن شدن پرینتر انگشت خود را حدود ۲۰ ثانیه روی دکمه OK یا Resume نگه ‌دارید تا چراغ های پرینتر شروع به چشمک زدن کنند.

این مطلب را از دست ندهید   رفع سریع نتایج چاپ با کیفیت پایین

4- با این کار، پرینتر شروع به ریست تنظیمات می کند. در این هنگام ممکن است پرینتر چند بار خاموش و روشن شود.

5- پس از اتمام کار، اجازه دهید تا پرینتر بصورت کامل بالا آمده و آماده استفاده شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + یک =