نمایندگی پرینتر کنون

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

انواع درایورهای پرینتر

درایورهای پرینتر نرم افزاری در رایانه شما هستند که تمایل دارید آنها را فراموش کنید. با این حال، بدون آنها پرینترهای شما بی فایده هستند. درایور پرینتر نرم افزاری است که به رایانه شما اجازه می دهد با پرینتر شما ارتباط برقرار کرده و به او بگوید چه کاری انجام دهد. بدون آن، هر سند، پرس و جو یا فرم مورد نیاز شرکت شما برای امضا، مهر و موم و تحویل در کامپیوتر شما بدون هیچ وسیله فراری گیر می کند.

درایوربه طور کلی

درایورهای پرینتر تنها نوع درایورهایی نیستند که در رایانه شما قرار دارند. به طور کلی درایورها قهرمانان دنیای کامپیوتر هستند. وظیفه آنها دریافت دستورالعمل از رایانه شما است تا یک سخت افزار خاص بتواند کار کند. هر سخت افزاری که به رایانه خود متصل می کنید – از ماوس گرفته تا وب کم تا کارت گرافیک – درایوری دارد که برای عملکرد صحیح باید روی رایانه نصب شود. اگر رایانه شما تمام درایورهای دستگاه های شما را نصب نکرده باشد، از بسیاری جهات استفاده از آنها را به دردسر می اندازید: فیلم ها به روشی که قرار است بارگیری نمی شوند، ماوس کار می کند، اما چرخ پیمایش نمی کند و، البته، شما نمی توانید چیزی را چاپ کنید.

درک درایو رپرینتر

هر پرینتر به یک درایور منحصر به فرد نیاز دارد زیرا هر پرینتری به روشی خاص چاپ می کند و بنابراین با کامپیوتر شما ارتباط متفاوتی برقرار می کند. هر درایور دقیقاً دستورالعملهای یکسانی را از ویندوز دریافت می کند، اما هر یک آنها را متفاوت تفسیر می کند و روش متفاوتی برای تحویل دقیقاً همان سند یا تصویر به پرینتر خود دارد.

این مطلب را از دست ندهید   بررسی PrintHead رفع عدم رنگ دهی سیاه

اگر دفتر کار شما چندین پرینتر دارد، اگر می خواهید در چندین پرینتر چاپ کنید، به درایور پرینتر برای هر پرینتر نصب شده در رایانه خود نیاز دارید. به طور معمول، رایانه شما دارای یک پرینتر تنظیم شده به عنوان پرینتر پیش فرض یا اصلی شما است، بنابراین مجبور نیستید هر بار که چاپ می کنید یک پرینتر را انتخاب کنید، اما شما می توانید پرینتر را تغییر دهید.

درایور پرینتر و سیستم عامل شما

درایورهای پرینتر با توجه به پرینتر و همچنین با سیستم عامل متفاوت هستند. اساساً، درایور پرینتر مترجم است، زبان رایانه شما را تفسیر می کند تا پرینتر شما بتواند آن را درک کند. زبانهای زیادی در دنیای کامپیوتر وجود دارد – در اینجا بهترین سیستم عامل های مورد استفاده قرار می گیرند:

  • ویندوز مایکروسافت
  • Mac OS X
  • لینوکس

برای پیچیده تر کردن مشکلات، هر سیستم عامل دارای نسخه های متنوعی است که به زبان های مختلف صحبت می کنند. با هر به روزرسانی سیستم عامل، باید درایور (های) پرینتر خود را به روز کنید.

به روزرسانی درایور پرینتر خود

اگر با مشکلات چاپی روبرو هستید، ممکن است لازم باشد درایور پرینتر خود را به روز کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، به روزرسانی سیستم عامل نیز نیاز به به روزرسانی درایور پرینتر دارد، به پرینتر شما اجازه می دهد زبان سیستم عامل جدید شما را درک کند. برخی از رایانه ها دارای یک مرکز به روزرسانی هستند که براساس یک تغییر سیستم عامل، امکان اطلاع رسانی به شما در هنگام بروزرسانی درایور پرینتر و هنگامی که باید درایور پرینتر خود را به روز کنید، است.

این مطلب را از دست ندهید   چاپ محو یا تاریک

به روزرسانی درایور پرینتر را می توانید در ارائه دهنده چاپ یا وب سایت های سازنده مشاهده کنید. به روزرسانی درایورهای پرینتر می تواند چند کار برای شما انجام دهد:

مشکلات چاپ خود را برطرف کنید

  • به رایانه خود اجازه دهید با پرینتر شما ارتباط برقرار کند
  • رفع اشکالات
  • ویژگی ها و قابلیت های جدید را ارائه دهید

متأسفانه شما نمی توانید فقط یک درایور پرینتر جدید بارگیری کنید و انتظار داشته باشید همه مشکلات حل شوند. فرایندی وجود دارد که باید دنبال شود، که به جمع آوری اطلاعاتی نیاز دارد.

قبل از بارگیری درایور به روز شده، بهترین روش این است که درایور پرینتر فعلی خود را حذف نصب کنید.

ساخت و مدل پرینتر خود را تعیین کنید تا بتوانید درایور صحیح را بارگیری کنید. مدل و مدل را می توان در پرینتر یا در اسنادی که با پرینتر دریافت کرده اید، یافت.

به بخش بارگیری درایور ارائه دهنده چاپ یا سازنده خود در وب سایت خود بروید.

سیستم عامل خود را انتخاب کنید.

درایور را بارگیری و نصب کنید.

اکنون که نحوه عملکرد درایورهای پرینتر و هدفی را که متوجه آن شده اید، می توانید از آنها برای ساده سازی روند گردش کار و ساده تر کردن زندگی خود استفاده کنید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =